Історія кафедри Автомобілі та автомобільне господарство

Спеціальність «Автомобілі та автомобільне господарство» відкрита в університеті в 1993 році на базі кафедри «Механічне обладнання металургійних заводів» механічного факультету.

У 1992 році була створена предметна комісія з підготовки спеціалістів за фахом «Автомобілі та автомобільне господарство», яку очолив к.т.н., доцент Бухбіндер Й.А.

Бухбиндер Й.А. Зав.кафедрою ААГ

(з 1993-1998р)

Перший набір студентів за спеціальністю було здійснено у 1993 році. Для створення матеріально-технічної бази кафедри керівництво ДДТУ надало ряд приміщень у 5-му корпусі, які за 2 роки були переобладнанні у навчальні лабораторії: “Конструкція автомобілів”, “Дефектація автомобільних деталей” та ін.

На базі недобудованої компресорної станції було відбудовано окремий корпус кафедри де розміщено лабораторії “Технічна експлуатація автомобілів” та “Технічна діагностика автомобілів”.

2 червня 1993 року на базі предметної комісії з автомобільного господарства була створена кафедра “Автомобілі та автомобільне господарство”

Навчальний процес на кафедрі забезпечують 12 науково-педагогічних працівників, у тому числі професорсько-викладацький склад становить 11 чоловік з них 3 доктори наук, професори, 5 кандидата наук, доценти, 1 старших викладача, 2 асистента.

Завідувач кафедрою «Автомобілі та автомобільне господарство» - академік ПТМ України, доктор технічних наук, професор Коробочка Олександр Миколайович, закінчив Дніпродзержинський індустріальний інститут за фахом «Технологія машинобудування». З 1975 року працює в Дніпродзержинському державному технічному університеті. Після захисту докторської дисертації в 1998 році обраний на посаду завідувача кафедрою «Автомобілі та автомобільне господарство» ДДТУ. Має більш як 280 наукових праць, у тому числі підручники «Автомобіль. Теорія експлуатаційних властивостей», «Теплові процеси в технологічних системах», довідник «Механізація трудомістких і допоміжних операцій механічних цехів», 3 монографії. Підготував до друку навчальний посібник «Розрахунок устаткування для обслуговування автомобілів».

Завідувачі кафедрою Автомобілі та автомобільнегосподарство ДДТУ (зліва направо: д.т.н., проф. Середа Б.П. з 2019 р., д.т.н., проф., ректор ДДТУ Коробочка О.М. з 1998 по 2010р.р., Скорняков Е.С. з 2010 по 2018р.р.).

Науковий напрямок кафедри – комплексна механізація й автоматизація процесів обслуговування і ремонту автомобілів і допоміжних процесів машинобудування.

Кафедра «Автомобілі та автомобільне господарство» має 15 навчальних лабораторій, 1 науково-дослідницьку лабораторію і філію кафедри – на ВАТ «Дніпродзержинський авторемонтний завод». Загальна площа кафедральних приміщень складає 1520 м2. Балансова вартість устаткування – 102929 грн. Забезпеченість навчального процесу спеціальності «Автомобілі та автомобільне господарство» необхідними навчальними приміщеннями складає 17 м2 на одного студента.

У лабораторних корпусах розташовані наступні лабораторії: «Автомобілі і конструкції автомобілів», «Дефектація деталей і кузовів автомобілів», «Технічна експлуатація автомобілів», «Технічне обслуговування автомобілів», «Експлуатаційні матеріали», «Екологія АТП», «Двигуни внутрішнього згоряння», «Діагностування автомобілів», «Спеціальні верстати для ремонту деталей автомобілів», «Технологія й устаткування для відновлення деталей автомобілів», «Дослідження експлуатаційних властивостей автомобільних шин».

З метою поліпшення професійної підготовки фахівців зі спеціальності Автомобільний транспорт на філії кафедри (ВАТ «Дніпродзержинський авторемонтний завод») проводяться практичні заняття і лабораторні роботи з окремих дисциплін професійної підготовки («Технічна експлуатація автомобілів», «Теоретичні основи ремонту автомобілів», «Технологія й оснащення для відновлення автомобільних деталей при ремонті»). Здійснюється керівництво практикою студентів, керівництво курсовим і дипломним проектуванням. Організовано проходження стажування співробітників кафедри. Виконується розробка відповідного методичного забезпечення.

Керуючись Указом Президента України від 22 січня 1996 року № 77 «Про заходи щодо реформування системи підготовки фахівців і працевлаштуванню випускників вищих навчальних закладів» кафедрою ААХ укладені договори про цільову підготовку фахівців з багатьма автотранспортними підприємствами і навчальними закладами м. Дніпродзержинська:

1. ВАТ «Дніпродзержинський авторемонтний завод».

2. ЗАТ «Автотранспортне підприємство АДА».

3. ВАТ «АТП № 11265».

4. ВАТ «АТП № 11232».

5. Дніпродзержинська станція технічного обслуговування № 7.

6. Дніпродзержинський хіміко-технологічний технікум.

7. Дніпродзержинський індустріальний технікум.

8. Автотранспортний цех ВАТ «ДМК».

Кафедра підтримує зв'язки з аналогічними кафедрами вузів України, насамперед з Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом, Запорізьким технічним університетом, Криворізьким технічним університетом, Кременчуцьким політехнічним університетом, Національним гірничим університетом.

По результатам наукових досліджень кафедра видає щорічно до десяти наукових статей, монографії і навчальні посібники. Щороку на конкурс студентських робіт направляється 3-4 роботи. Ведеться активна робота наукового студентського товариства, члени якого беруть участь у науково-дослідницькій роботі, що ведеться викладачами кафедри. Студенти готують наукові реферати, доповіді, публікації за результатами проведених досліджень. Значна кількість студентів бере участь у міжнародних міжвузівських наукових конференціях, конкурсах на кращу наукову студентську працю. Студенти 4 і 5 курсів щорічно беруть участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді за фахом «Автомобілі та автомобільне господарство».

Для проведення виробничої практики складені договори з автотранспортними підприємствами міста і Дніпропетровської області.

На кафедрі ААГ проведений ряд організаційних заходів, спрямованих на створення умов для впровадження нових інформаційних технологій.